Také si kladete otázku zda-li je lepší utrácet vydělané peníze, spořit nebo investovat? Pravidelným spořením nikdy nedosáhnete výrazného finančního zhodnocení. Pokud chcete vybudovat bohatství a dostávat pravidelnou rentu, musíte část svých vydělaných peněz vhodně investovat. Jestliže neinvestujete, ztrácíte možnost finančního růstu. 

Zde je: 

7 důvodů proč investovat vaše peníze

1.Zhodnocení peněz – Nechte peníze pracovat za Vás. Vhodně investované peníze dělají další peníze. Investiční nástroje jako jsou akcie nebo dluhopisy nabízí dlouhodobé výnosy z vašich peněz. Tyto výnosy Vám umožní budovat bohatství v průběhu času.

2.Zabezpečení na stáří – Nespoléhejte se pouze na důchod od státu. Už během pracovní kariéry byste měli myslet na to, jak budete financovat život v důchodovém věku. Úspory na důchod byste měli vložit do akcií, dluhopisů, podílových fondů, nemovitostí nebo do drahých kovů. Následně v důchodovém věku můžete žít z výnosů těchto investic.

3.Vyšší výnosy – Jak už bylo řečeno, spořením vysokých výnosů nikdy nedosáhnete. U spoření za Vás peníze nepracují. Sice nepodstupujete žádné riziko, ale zhodnocení je téměř nulové. Je velkým zklamáním, když hodnotu peněz požírá inflace. Investiční nástroje mají tendenci nabízet vyšší míru návratnosti než spořící účty. Pokud chcete vydělat více peněz, musíte se porozhlédnout, kam investovat své peníze.

4.Nastartujte nový byznys – Investice jsou důležitou součástí při zakládání nebo rozšíření nového byznysu. Investoři rádi podporují začínající podniky a rádi přispívají k vytváření nových pracovních míst a nových produktů. Navíc investice do nových perspektivních podniků přinášejí velmi vysokou návratnost.

5.Podporujte ostatní – Jde o podobný důvod jako v předchozím případě. Mnoho investorů s radostí investuje do lidí, kteří mají co nabídnout. Jde hlavně o umělce, řemeslníky nebo výrobce výjimečných produktů. Investoři se cítí dobře, že pomáhají ostatním dosáhnout jejich cílů. A stejně jako v bodě 4 je zde pravděpodobnost zajímavého výnosu. 

6.Být součást nového dobrodružství – Jak už bylo zmíněno, nové podniky potřebují podporu investorů. Do podniku můžete vstoupit jako pasivní investor a časem realizovat zisk. Nebo se můžete aktivně zapojit do nového dobrodružství. Společně se podílet na vývoji a růstu nového eshopu, produktu či služby je pro mnohé investory velmi vzrušující.

7.Myslete na své děti – Čím dříve začnete investovat, tím lépe. Od narození svých dětí pravidelně investujte. Za 25 let Vám za to vaše děti poděkují. Kouzlo složeného úročení udělá i z nepatrné počáteční investice slušný zisk.

Řekněme, že v den narození svého dítěte investujete 50000 Kč do ETF fondu, který kopíruje index S&P500 neboli 500 největších firem v USA. Historické zhodnocení indexu je v průměru 8 % ročně. Za 25 let svému dítěti předáte slušných 342 000 Kč. Pokud vaše dítě zdědí investiční vlohy po Vás, tak darovanou částku nevybere a neutratí. Naopak si od svých 25 let bude vybírat pouze úrok, který bude generovat rentu 17000 Kč ročně. V lepším případě na tyto peníze nikdy nesáhne a předá je jako dědictví svým dětem. Po 60-ti letech práce složeného úročení bude na účtu 5 060 000 Kč. Navíc osmi procentní úrok z 5 milionů už zajišťuje velmi slušnou rentu v hodnotě 375000 Kč ročně. Vaše vnoučata na Vás budou za 60 let právem pyšná a možná Vám vytesají i sochu 🙂

 

Spořit nebo investovat? Záleží jak moc jste ochotní riskovat.

Na výběr máte možnost peníze nechat v klidu spát nebo je nechat pracovat. Na spořicím účtu vaše peníze spí a v čase je pravděpodobně znehodnotí inflace. Naopak investováním vaše peníze pracují za Vás. Zhodnocení je v mnoha případech nad úrovní inflace a díky kouzlu složeného úročení můžete za pár let dosáhnout slušné renty. Samozřejmě při investování podstupujete určitou míru rizika. Proto je důležité své investice diverzifikovat, nakupovat pravidelně a nejlépe své kroky konzultovat s odborníkem.

Předchozí článek10 osobností, které sledovat na Twitteru. Kdo má významný vliv na akciové trhy?
Další článekJak správně vybrat zlatý investiční slitek. Na co se zaměřit a nenaletět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno