Twitter je ideálním zdrojem informací, které lze využít k obchodování na akciovém trhu. Některé tweety významných ekonomů, novinářů, CEO společností a prezidentů dokáží ovlivnit náladu na trhu. Pokud chceme mít alespoň nějakou konkurenční výhodu před ostatními investory, je vhodné sledovat tweety významných osobností. Tyto osobnosti mají značný mediální nebo politický vliv a každý jejich tweet může být impulsem pro pohyb na trhu.

Zde je můj seznam sledovaných osobností, které dle mého názoru mají sílu ovlivnit veřejné mínění a náladu trhu. Níže najdete CEO firem, nositele Nobelovy ceny, novináře, insidery a vizionáře. 

 

10. Tim Cook – CEO nejhodnotnější firmy na světě

Chcete-li z první ruky vědět, co se chystá v nejhodnotnější společnosti na světě, sledujte twitterový feed CEO Applu Tima Cooka. Tim Cook je na Twitteru docela aktivní. I když si Apple potrpí na správnou komunikaci novinek a hlavně na správné načasování, čas od času se na tomto účtu objeví zajímavá informace.

  účet: @tim_cook, 12M sledujících

 

9. Robert J Shiller – nositel Nobelovy ceny za ekonomii

Robert Shiller je autorem mnoha významných knih, odborných článků a hlavně je nositelem Nobelovy ceny za ekonomii. Je postřehy z oblasti ekonomie jsou velmi cenné a uznávané.  Sice na Twitteru není tolik aktivní, ale jeho tweety vždy stojí za zamyšlení.

účet: @RobertJShiller, 175k sledujících

 

8. Richard Quest  – respektovaný novinář na CNN

Jeho pořady na CNN jsou velice hodnotné. Chcete-li jednoduchou formou získat informace o byznysu a dění na akciových trzích, sledujte jeho komentáře přímo na CNN nebo twitterovém účtu.

účty: @richardquest nebo @questCNN, 500k sledujících

 

 

7. Bill Gates – zakladatel Microsoftu, filantrop

Názory Billa Gatese jsou stále cenné, i když již řadu let není ve funkci CEO Microsoftu. Zejména názory na obnovitelné zdroje, životní prostředí a komentáře k inovacím a novým technologiím nám mohou ukázat budoucnost a směr.

účet: @BillGates, 54M sledujících

 

6. Jeff Bezos – jeden z nejbohatší lidí na planetě, zakladatel Amazonu

Pravděpodobně jeho mediální vliv poklesne, poté co odstoupil z pozice CEO Amazonu, ale i tak stojí za to sledovat komentáře člověka, který vybudoval jednu z největších firem na světě. Po odstoupení z čela Amazonu se bude Bezos věnovat více ostatním jeho společnostem. Zejména informace o Blue Origin, která se specializuje na vesmírné lety, mohou napovědět, kam se bude vyvíjet celý vesmírný byznys.

účet: @JeffBezos, 2M sledujících

 

5. Satya Nadella – CEO Microsoftu

Satya Nadella znovu dostal firmu Microsoft mezi nejvýznamnější firmy na světě. Jeho technický background a myšlenky jsou velice přínosné. I když jeho tweety přímo neovlivňují akciové trhy, jeho názory na cloudové řešení mohou ukázat směr, kam se bude vyvíjet celý tento sektor.

účet: @satyanadella, 2,5M sledujících

 

4. Moneyball – insider čínského průmyslu

Pod twitterovým účtem @DKurac najdete velmi důležité zprávy o čínském průmyslu. Informace na tomto účtu jsou často v rozporu s oficiálními informacemi, které se objevují ve světových médiích. Je důležité zmínit, že se správnost informací na tomto účtu častokrát potvrdí. Pokud chcete mít téměř inside informace o čínském průmyslu a to hlavně v oblasti elektromobilů a baterií, doporučuji si tento feed zařadit na seznam sledovaných.

účet: @DKurac, 5k sledujících

 

3. Jim Cramer – významný glosátor akciového trhu

Jim Cramer dokáže z nudných čísel a zpráv z akciového trhu udělat dokonalou show. Jeho specifické pojetí dokáže zaujmout mnoho investorů. Jeho vliv na trhy, díky pořadu Šílené peníze na CNBC, není zanedbatelný. Tweety můžete sledovat na

účtu: @jimcramer, 1,6M sledujících 

 

2. Joe Biden – prezident USA

Pravděpodobně jeho twitterový účet nebude mít takovou sílu jako u jeho předchůdce Donalda Trumpa. Trump svými kontroverzními tweety dokázal mnohokrát ovlivnit trhy. Zejména během americko-čínské obchodní války. Od Joe Bidena se očekává méně vyhrocená komunikace a uváženější výroky. Nicméně Biden je nejvlivnějším člověkem na světě a jeho tweety stojí za to sledovat.

účty: @JoeBiden a @POTUS, 29M a 8,6M sledujících

 

1. Elon Musk – vizionář, CEO Tesla, CEO Space X

Dle mého názoru má Elon Musk největší sílu k pohnutí trhem. Jeho mediální vliv je enormní. Každý tweet má významný dopad. Určitě si vzpomenete na jeho komentáře ohledně kryptoměn. Stačilo pouze zmínit na svém účtu slovo Dogecoin a rázem došlo k vysokého zhodnocení této neznámé kryptoměny. Stejně tak komentář na téma Bitcoin dokázal významně pohnout jeho cenou. Za některá prohlášení okolo jeho společnosti Tesla byl dokonce vyšetřován americkou komisí pro cenné papíry (SEC). Tímto se jen potvrzuje síla jeho vlivu.

účet: @elonmusk, 48,6M sledujících

 

Proč chybí Warren Buffet?

Ve výčtu nejvlivnějších lidí v byznysovém světě nemůže chybět Warren Buffet. Bohužel jeho twitterový účet nevykazuje žádnou aktivitu, a proto jsem jeho jméno nezařadil na můj seznam sledovaných feedů. Jeho cenné informace proto musíme hledat jinými způsoby. 

 

Čerstvé informace na Twitteru

Chcete-li nejčerstvější informace, sledujte Twitter. Mnoho světových médií čerpá informace právě z této sociální sítě, ale publikuje je se zpožděním. Pokud jste intradenní obchodník a dostanete se k informacím i o pár minut dříve než většina investorů, bude to pro vás výhoda. Do obchodu nastoupíte nebo naopak vystoupíte dříve než ostatní, což ovlivní váš celkový profit.

Jak rychle získat nejčerstvější informace o trhu nebo konkrétní akcii se dozvíte v článku Můžou informace z Twitteru zlepšit naše obchodní výsledky? Proč použít Twitter pro analýzu akcií?


 

Přihlaste se k odběru newsletteru
Investiční příležitosti, novinky, analýzy, tipy, alternativní investice Vám rádi zašleme na vaši emailovou adresu.
Stačí pouze zadat email.


 


zdroj profilových fotografií: Twitter.com

Předchozí článekMůžou informace z Twitteru zlepšit naše obchodní výsledky? Proč použít Twitter pro analýzu akcií?
Další článek7 důvodů proč investovat. Nechte své peníze pracovat za Vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno