V současné době řada investorů hledá způsob, jak zabezpečit své portfolio. Doba je nejistá a nikdo nedokáže přesně odhadnout jaké dopady přinese šířící se koronavirus. Promění se bankovky v bezcenný papír? Bude částka na účtu jen nevýznamné číslo v databází? Co si dokáži koupit za ušetřené peníze? To je otázka, která se od začátku koronakrize honí v hlavě nejen investorům, ale i lidem, kteří dosud neměli s investicemi zkušenosti.

 

Kam bezpečně investovat v dnešní době?

Existuje aktivum, které dokáže ochránit naše portfolio? Existuje způsob, jak uchovat hodnotu majetku? Možností může být investice do drahých kovů a to zejména do zlata. Zlato je platidlem více než 4000 let a není důvod, aby tomu nebylo i nadále.

 

Proč investovat do zlata?

Od poslední krize v roce 2008, bylo ideální investovat do akcií. Ať jste zainvestovali téměř do jakékoliv akcie či balíku akcií, mohli jste dosáhnou slušných zisků. Avšak, jak se budou vyvíjet akcie po více než 10-letem růstu? Navíc, když v březnu na trh přišla černá labuť v podobě koronaviru? Samozřejmě to nikdo netuší. Jisté však je, že investice do akcií je stále rizikovější. Ekonomický výhled není přívětivý. Roste nezaměstnanost, omezuje se výroba, vztahy mezi Čínou a USA jsou napjaté.

Ze strachu investoři zase začali nakupovat zlato, přesněji fyzické zlato.

 

Jaké jsou možnosti investice do zlata?

Do zlata můžete investovat několika způsoby. Lze si nakoupit zlato v podobě ETF fondů, futures nebo jako fyzický kov. Dále se budeme věnovat pouze zlatu ve fyzické podobě.

 

Důležité informace o zlatě najdete v našem dashboardu. Přehledně na jednom místě najdete aktuální cenu fyzického zlata, odkazy na zdroje věnující se zlatu, technickou analýzu, ETF na zlato a ETF na těžební společnosti.

otevřít Zlato Dashboard

 

Proč investovat do fyzického zlata?

Hlavní důvod je zřejmý. Hodnotu držíte v ruce. Nejde o kus papíru nebo o číslo někde v databázi. Pokud si zlato bezpečně uložíte, nikdo Vám ho nevezme. Zlato má velkou likviditu. Pokud zvolíte správný typ fyzického zlata, vždy najdete kupce. Zlato se používá v průmyslu, ve šperkařství, ve stomatologii a také v bankovnictví a jako platidlo.

 

Jaký typ fyzického zlata nakoupit?

Můžete si nakoupit investiční zlaté cihly, ingoty, mince nebo medaile. Nakoupit lze i konkrétní druhy zlata v podobě šperků, nuget ale i zlatých zubů. Pro zhodnocení a likviditu je důležité nakupovat investiční zlato, které je normováno a splňuje přísné standardy. Podstatné je vybrat si renomovanou mincovnu, typ zlata, váhu zlata, zlato s certifikátem, apod.

Na co se konkrétně zaměřit při nákupu investičního zlata se dozvíte v magazínu Investmania.cz nebo na sesterském webu zlatocena.eu.

 

Jste investor nebo sběratel?

Závěrem je vhodné si uvědomit, zda jste investor nebo sběratel.

Investor nakupuje kov kvůli skutečné ceně kovu. Zajímá ho spotová cena.

Investor očekává, že spotová cena zlata bude růst a tím i přímo úměrně poroste hodnota investice. Hodnota investice se teoreticky podobá spotové ceně. V reálu je však potřeba započítat premium, které je dáno náklady na výrobu certifikovaného investičního zlata.

Sběratel nakupuje kov kvůli historické, sběratelské a umělecké hodnotě.

Jste-li sběratel, hodnota investice se bude odvíjet zejména od sběratelské hodnoty cihličky, mince nebo medaile. Odhadnout sběratelskou hodnotu je však pro laika velmi těžké. Avšak, pokud se Vám podaří nakoupit správný kousek, vaše zhodnocení bude obrovské.

 

Co znát před nákupem investičního zlata? 

Před každým nákupem je potřeba znát férovou cenou za unci zlata. Žádná investice nebude výdělečná pokud nakoupíte příliš vysoko. V lepším případě bude zisk zanedbatelný.  V horším případě se promění zisk ve ztrátu. Proto jsme pro Vás na tomto webu připravili přehledný Dashboard, kde najdete grafy aktuální ceny zlata, důležité odkazy a technické ukazatele.

otevřít Zlato Dashboard

Až se budete rozhodovat nad koupí investičního zlata, překontrolujte si cenu na webu ZlatoCena.eu

 

Předchozí článekKolik gramů zlata váží trojská unce?
Další článekBitcoin – koupit nebo prodat? Proč Bitcoin roste?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno