Dle mého názoru existuje mnoho důvodů, proč využít Twitter pro obchodování akcií. Samozřejmě, na Internetu máme nespočet webů, které se věnují analýzám akcií, makroekonomickým událostem apod. Nicméně pokud hledáte opravdu čerstvé informace, které jsou potřeba hlavně pro intradenní obchodování, Twitter je ideální místo. Najdete zde to nejdůležitější z akciového trhu a konkrétních akcií.

 

Jak najít vše o konkrétní akcii?

Vsadím se, že na Twitteru s velmi vysokou pravděpodobností najdete důvod, proč akcie v daném okamžiku vyletěla nahoru nebo se naopak propadla. Důvodů pro pohyb akcie je mnoho. Kvartální výsledky, výplata dividendy, nová tisková zpráva, ohodnocení ratingovou agenturou, prodej akcií někoho z vedení společnosti, apod. Hledat všechny tyto informace všemožně na internetu zabere mnoho času. Nicméně, všechny tyto zprávy se díky početné komunitě objeví na Twitteru.

Jednou z nejlepších vlastností Twitteru je třídění. Jestliže chcete najít všechny novinky o konkrétní akcii, vložte do vyhledávacího okna znak $.

Příklad: Chcete najít všechny novinky o Microsoftu? Zadejte do vyhledávacího okna znak $ a ticker společnosti MSFT.

$MSFT

Zobrazené výsledky můžete vylistovat podle popularity a pokud obchodujete intradenně, tak se Vám hodí chronologické seřazení.

 

Jak najít vše o posledních novinkách z trhu?

Jde o stejnou proceduru jako u konkrétních akcií. Mnohdy se stává, že v jednom okamžiku se pohne celý trh. Všechny akcii buď letí nahoru nebo padají dolů. V těchto situacích mohou za pohyb převážně makroekonomické zprávy, oznámení FEDu nebo vyjádření prezidenta USA.

Pokud chci najít všechny finanční tweety a zjistit co se stalo, tak do vyhledávacího okna napíši řetězec.

#fintwit

Zobrazené informace mi přinášejí hodnotné informace o chování trhu.

 

Nejlepší twitterový účet, který stojí za sledování

Každá autorita má svůj aktivní twitterový účet. Můžete sledovat významné ekonomy, obchodníky, investory, poradce, politiky, inovátory, majitelé významných firem apod.

Nicméně existují účty, které doporučuji obzvláště sledovat. Tedy za předpokladu, že chcete úspěšně obchodovat a být o malý krůček před ostatními obchodníky a investory. V předchozím prezidentském období byla povinnost sledovat tweety Donalda Trumpa. Šlo o jeho hlavní komunikační kanál. Kontroverzní komentáře, které se objevovaly na jeho účtu, významně pohybovaly americkým trhem.  Bohužel nebo naštěstí Trump již prezidentem USA není a jeho vliv na trhy klesl téměř na nulu.

 

Existuje současná světová autorita, která dokáže pohnout trhy?

Ano. Mnohem větší vliv na trhy má kontroverzní podnikatel Elon Musk. Jistě i vy si vybavíte některá jeho prohlášení, která dokázala významně pohnout některými aktivy. Elon Musk má velkou mediální moc a jeho tweety dokáží okamžitě katapultovat do nebes do té doby neznámé firmy nebo služby. Za zmínku stojí jeho tweety o Bitcoinu nebo o neznámé kryptoměně Dogecoin. Za některá prohlášení týkající se jeho společnosti Tesla, byl dokonce vyšetřován americkou komisí pro cenné papíry (SEC). Tento obrovský vliv nám může přinést jednu obchodní výhodu. Vstoupit nebo naopak vystoupit z pozice dříve než ostatní investoři. Zpráva se vždy první objeví na Twitteru a až následně je převezmou světová media. 

Elona Muska můžete sledovat na @elonmusk

Další osobnosti, které je vhodné sledovat na Twitteru najdete v článku 10 osobností, které sledovat na Twitteru. Kdo má významný vliv na akciové trhy?

 

Může aktivita na Twitteru prozradit, kam se bude pohybovat akcie?

Existuje nástroj, který automaticky monitoruje aktivitu na Twitteru? Ano. Existuje proprietární algoritmus na webu Gambiste.com, který sleduje objem zpráv pro konkrétní akcie a navíc jim přiřazuje score.

Příklad: Twitterová aktivita firem a score ke konkrétnímu dni

otevřít web Gambiste.com

Algoritmus nám nepoví jestli akcie poletí nahoru nebo bude padat, ale napoví nám, že se kolem akcie něco děje. To má za následek zvýšenou volatilitu, která způsobí pohyb ceny. Dále jen stačí přečíst si důležité tweety a odhadnout, kterým směrem akcie půjde. Osobně tyto informace využívám, před otevřením trhu, vždy když se chystám obchodovat intradenně. Tyto informace jsou zdarma. Ušetřím tak hromadu peněz za služby, které nabízejí informace o objemu zobchodovaných akcií v předobchodní fázi.

Předchozí článekJak snížit riziko ztráty investičního kapitálu a přitom si zachovat šanci na vysoké zhodnocení
Další článek10 osobností, které sledovat na Twitteru. Kdo má významný vliv na akciové trhy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno