Rád bych Vám předal mou osobní zkušenost s využitím dashboardů. Proč pro mě dashboardy mají význam a v čem mi pomáhají? Zdrojů k analyzování trhů je dnes na Internetu bezpočet. Jsou weby a blogy, na které se však pravidelně vracím. Tyto weby mi dávají dostatek informací k tomu, abych si udělal základní přehled o dění na trhu. A je úplně jedno jestli se zrovna chystám investovat dlouhodobě do akcií, spekulovat na Forexu, Bitcoinu nebo krátkodobě obchodovat zlato nebo ropu. Než se rozhodnu vstoupit do pozice, dělám si vlastní analýzu, avšak s podporou informací, které najdu na Internetu.

Jak už jsem říkal, jsou weby, které navštěvuji pravidelně. Nicméně, co si neuložím, nezaznamenám, nejlépe graficky, to nevím a rychle zapomenu. Proto jsem si pro každý druh investic a tradingu vytvořil svůj vlastní Dashboard, na který se připojuji pokaždé, když chci obchodovat. Na svých Dashboardech mám to nejdůležitější co potřebuji k obchodování.

Příklad mého Dashboardu

  1. Mám zde odkazy na oblíbené weby – Odkazy musím rychle najít, proto mají grafický charakter
  2. nástroje – zobrazuji si zde celkový sentiment trhu, index strachu VIX, apod.
  3. obchodní hodiny – jelikož obchoduji hlavně na NYSE a NASDAQu, hodí se mi znát lokální čas. Na škodu nejsou ani časy v ostatních časových pásmech.
  4. kalkulačky – naprogramované kalkulačky využívám hlavně pro rychlý výpočet stoplossu a profit targetu. Stačí zadat aktuální cenu akcie a procentuální ztrátu nebo zisk a obratem znám absolutní cenu.

 

Ano, všechny výše uvedené body si dokáži najít na internetu. Stoploss a profit target si vypočítám na obyčejné kalkulačce. Oblíbené weby si můžu pamatovat z hlavy. Investiční nástroje najdu na všech obchodních webech.  Proč tedy Dashboard? Protože Dashboard šetří čas a zjednodušuje práci.

 

Jaké jsou výhody Dashboardů?

  1. časová úspora
  2. důležité informace na jednom místě
  3. přehlednost
  4. zjednodušení rutinních úkonů

 

Pokud se i Vám líbí myšlenka Dashboardů, podívejte se prosím do rubriky Dashboards na Investmania.cz. Pokud chcete mít svůj vlastní Dashboard chráněný heslem, neváhejte kontaktovat redakci na redakce@investmania.cz, kde Vám poskytnou bližší informace.

 

 

 

Předchozí článekPřehled a popis Dashboardů
Další článekDashboard na míru

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno