Akcie v hledáčku

Hledáte tip na nákup akcií s růstovým potenciálem? V tomto seznamu najdete akciové tipy, které, dle našeho názoru, stojí za to sledovat. Monitorované akcie mají různý potenciál. Některé jsou vhodné pro obchodování, jiné pro investice. Některé jsou určeny pro středně až dlouhodobé držení, jiné využívají síly tzv. hypu a možnosti vytvořit zisk v krátkém časovém období. 

Jak získáváme akciové tipy?

Tipy získáváme všude kolem nás. Čteme zahraniční finanční servery, které přinášejí mnoho investičních rad. Procházíme sociální média a fóra, kde se diskutuje o akciových příležitostech. Naší specializací jsou technologie a inovace, a proto řadu nápadu čerpáme i na odborných webech.

Pozor. Nejde o investiční doporučení.

Prosím, vezměte na vědomí, že zde nedáváme investiční doporučení, a že níže uvedený přehled akciových titulů nezaručuje budoucí zisk. Tento přehled nenabádá ke koupi, ale pouze upozorňuje na tituly, které mohou mít potenciál růst. U každé akcie je potřeba udělat analýzu a podle té se svobodně rozhodnout zda zařadit akcie do portfolia.


 

ticker: TPCP

monitorováno od: 12.3.2021

web: https://www.tcpcapital.com/

BlackRock TCP Capital

Proč sledovat? Tuto firmu je vhodné sledovat kvůli své vysoké dividendě. Dividendový výnos pohybuje okolo 8,6 procenta. Jde o investiční firmu, která se koncentruje na investice a půjčky do privátních a středně velkých firem. Investice této společností jsou rozloženy napříč spektrem, kde největší pozice dosahuje 12 procent v sektoru internetových služeb.

Co očekávat? Z fundamentálního hlediska se jedná o zdravou firmu. Firma je poměrně malá s tržní kapitalizaci pod 1 miliardu dolarů. Ukazatel P/E je na ideální hodnotě 11 násobku. Dle doporučení analytiku je tato firma doporučena k nákupu.

Riziko: Firma vyplácí dlouhodobě vysokou dividendu. Z fundamentálního hlediska vypadá stabilně. Riziko spočívá v malé tržní kapitalizaci a více než 100 procentnímu růstu za poslední rok. Zde je riziko nějaké korekce. Nicméně dividendový výnos je velmi lukrativní. Pozor: Neplést si s BlackStone (BX).

ticker: DCRB

monitorováno od: 20.2.2021

web: https://hyzonmotors.com/

Hyzon Motor

Proč sledovat? HYZON Motors je další společnost, která vstoupila na burzu díky spojení se společností z kategorie SPAC. Konktrétně došlo ke spojení s Decarbonization Plus Acquisition Corporation, ticker DCRB. Jde o firmu, která má za úkol vyhledávat investiční příležitosti a investovat do nich. Decarbonization Plus se začátkem roku 2021 spojila právě s Hyzon Motors. Hyzon Motors působí v oblíbeném sektoru s vodíkovými pohony. Tato firma má ve svém portfoliu nákladní auta, tahače a autobusy, které jsou poháněny vodíkem. Firma má smělé plány a do budoucna chce nabízet pohonné jednotky i do letadel a lodí.

Co očekávat? Lze předpokládat, že Hyzon Motors neunikne investorům, kteří hledají investice v oblasti alternativních zdrojů energie. Zvýšený zájem o tuto akcii může vyšroubovat cenu vzhůru, ale je třeba vzít v úvahu, že cena akcie zatím není postavena na reálném základu.

Riziko: Stejně jako jakákoliv firma, která se na trh dostala spojením s firmou s kategorie SPAC, je velmi riziková. Nicméně vodík a doprava na vodík bude s velkou pravděpodobností fenoménem následujících let.

ticker: SFTW

monitorováno od: 20.2.2021

web: https://www.blacksky.com/

BlackSky

Proč sledovat? Mladá firma BlackSky působí v poměrně novém odvětví věnující se přenosu dat přes tzv. smallSat. Jde o způsob přenosu, který přináší oproti klasickým satelitům na oběžné dráze řadu výhod. Tou nejpodstatnější výhodou je samozřejmě cena. Náklady na zhotovení a vynesení malých satelitů na oběžnou dráhu jsou podstatně levnější než u klasických satelitů. Otevírá se prostor pro řadu nových služeb. 

Co očekávat? BlackSky je aktuálně obchodovaná na americké burze přes společnost Osprey Technology (SFTW). Osray je tzv. prázdná firma spadající do kategorie SPAC (Special Purpose Acquisition Companies). Firmy z kategorie SPAC mají za úkol vyhledat vhodnou investici do které následně vloží kapitál investorů. Po spojení Osprey a BlackSky je zvedla hodnota akcií o cca 50 procent. Proto se zde nabízí potenciál dalšího růstu. 

Riziko: Jde o velmi rizikovou akcii, protože je firma na samém začátku vývoje. Navíc firmy obchodované přes SPAC jsou vysoce nadhodnocené. Nicméně odvětví malých satelitů může být v budoucnu novým trendem a tuto firmu stojí za to sledovat.

ticker: PLUG

monitorováno od: 7.2.2021

Plug power

Proč sledovat? Plug Power operuje ve velice inovativním prostředí. Společnost nabízí možnost získat energii na bázi vodíku. Alternativní zdroje energie jsou aktuálně velice populární téma, které bude navíc podpořeno nově zvoleným americkým prezidentem.

Co očekávat? Otázkou je, zda jsme již nezmeškali správnou dobu pro vstup. Akcie za poslední rok vyrostla o stovky procent. Pravděpodobně se dá očekávat korekce, protože nárůst ceny byl enormní. Ale z dlouhodobého hlediska má předpoklad růstu.

Riziko: Akcie má nereálnou valuaci. Nicméně, firma nepatří do kategorie začínajícího projektu, ale nabízí vše od výroby vodíku po jeho distribuci. Navíc se chystá expandovat do zahraničí.


ticker: TDOC

monitorováno od: 7.2.2021

teladoc

Proč sledovat? Telemedicína ukázala svůj přínos hlavně v době pandemie koronaviru. Do té doby poněkud vlažně přijímán obor telemedicíny ukázal svou sílu a význam v právě v této době. Firma Teladoc poskytuje virtuální zdravotní péči a ve svém oboru patří mezi největší hráče. 

Co očekávat? Od svého vstupu na burzu v roce 2015 firma neustále roste. Enormní zájem investorů zaznamenal Teladoc právě v roce 2020 díky Covidu-19. Aktuálně je firma na nových historických maximech. Tato firma má předpoklady i pro další růst.

Riziko: Otázkou je, co se stane až pominou obavy z Covidu-19. Popularita akcie je živena právě tímto virem. Avšak lze předpokládat, že se telemedicína stane běžnou součásti života a Teladoc z ní bude profitovat.

ticker: BLNK

monitorováno od: 7.2.2021

blink charging

Proč sledovat? Firma operuje ve velmi lukrativním sektoru. Využívá zejména nově nastupujícího trendu elektrických vozidel. Elektrická vozidla budou nepochybně trendem následujících dekád. A díky tomu se otevírají nové možnosti pro řadu firem. Jednou z nich je firma Blink, která nabízí a provozuje síť dobíjecích stanic.

Co očekávat? Síť stanic se bude rozrůstat nejen v USA, ale po celém světě. Akcie v roce 2020 enormně vyrostla a proto lze očekávat částečná korekce. Nicméně potenciál firmy je veliký.

Riziko: Jde o firmu, která se snaží vybudovat postavení na nově vznikajícím trhu. Firma již není ve fázi příprav a projektů, ale nabízí reálnou službu. Riziko lze nalézt v astronomickém nacenění společnosti.

ticker: SPCE

monitorováno od: 7.2.2021

virgin galactic holdings

Proč sledovat? Firma spadá do sektoru, který se může v příštích několika letech dostane do hledáčku investorů. Kosmický průmysl se díky Elonu Muskovi a jeho SpaceX dostává do širokého povědomí veřejnosti. Virgin Galactic, který chce nabízet hlavně komerční kosmické lety na tom může významně participovat a profitovat.

Co očekávat? Firma vstoupila na burzu poměrně nedávno. Po prvotním hypu, kdy byla cena vystřelena o několik  stovek procent, přišla korekce. Poté šla akcie dlouhou dobu do strany a až v lednu 2021 se dostala zpět na své maximum. Aktuálně cena atakuje nová maxima.

Riziko: Firma je fázi testovacích letů. Žádný komerční let zatím neuskutečnila. Valuace firmy je aktuálně nereálná. Nicméně jde o sázku na firmu, která bude v budoucnu operovat ve velice významném oboru.

ticker: QS

monitorováno od: 7.2.2021

quantumscape

Proč sledovat? Firma participuje na popularitě osobních elektrických vozů. Firma přináší řešení, jak rychle nabíjet velkokapacitní baterie do vozu. Quantumscape vyvíjí nový druh baterie, která by měla způsobit revoluci v nabíjení elektrických vozů. 

Co očekávat? Firma je zatím ve fázi výzkumu a vývoje. Reálné uvedení na trh se očekává až průběhu několika let. Akcie po uvedení na trh raketově vystoupala. Nicméně následoval prudký pád, který byl způsoben i tím, že firma klamala své investory, když prezentovala né úplně správná data.

Riziko: Aktuální riziko spočívá zejména ve vysoké valuaci. Druhým rizikem je počáteční fáze projektu. Cesta od akademického projektu k reálnému využití může být ještě dlouhá. Avšak, pokud se nový typ baterií prosadí na trhu, tak to přinese obrovský růst akcií.


ticker: NOK

monitorováno od: 7.2.2021

nokia

Proč sledovat? Sítě páté generace, 5G, přinesou mnoho nových příležitostí. Nokia, stejně jako Ericsson a Huawei nabízejí technologii pro výstavbu těchto nových sítí. Momentálně má Huawei kvůli obavám z úniku dat uzavřenou cestu na mnoho trhů. Příležitost se tedy otevírá Ericssonu a právě Nokii.

Co očekávat? Dlouhodobě má akcie sestupnou tendenci. I přes možnost nabízet 5G technologii firma klesá. Nicméně prodeje nové technologie by mohly přinést vyšší zisky a tím i odměnu akcionářům.

Riziko: Hlavní riziko spatřuji v nízké valuaci a zařazení akcie do katerogie tzv. penny stock. Zde vzniká možnost jednoduché manipulace ceny. Vysoká volatilita nemusí být všem akcionářům příjemná.